Anga Rihanna

Kariera 2

Good Girl Gone Bad
Rihanna podczas koncertu w 2007
Rihanna zaczęła nagrywać nowy materiał na początku 2007 razem z Ne-Yo, Stargate i Timbalandem do jej trzeciego albumu Good Girl Gone Bad. Krążek został wydany 5 czerwca 2007 roku, na liście utworów znalazły się dwa duety, z Jayem-Z i Ne-Yo. Z Timbalandem artystka stworzyła trzy piosenki, a współautorem Rehab i głosem w tle jest Justin Timberlake ].
Album promuje osiem singli, pierwszym jest światowy hit Umbrella w duecie z Jayem-Z. Piosenka osiągnęła szczyt w wielu krajach świata. Na liście UK singel utrzymywał się na pozycji pierwszej przez 10 tygodni, jest to nieczęsto spotykany rekord na listach, gdyż ostatnio stało się to w 1994 roku, kiedy to singel Wet Wet Wetów zajmował szczyt przez piętnaście tygodni. Żeński rekord Rihanny jest również powtórzeniem osiągnięcia z 1992 roku, gdy piosenka Whitney Houston trzymała się na szczycie przez dziesięć tygodni. Pod koniec roku 2007 Umbrella wciąż zajmowała pozycję pierwszą na liście Billboard Hot 100 , ogólnie singel osiągnął sukces sprzedaży na całym świecie, sprzedając się do końca roku w 8,160,000 kopiach .
Jej następny singel, Shut Up and Drive nie powtórzył sukcesu Umbrelli i zajął miejsce piętnaste na Hot 100, w Wielkiej Brytanii dotarł do miejsca piąte, a w pozostałych krajach dotarł do miejsc w Top 10. Wielkim sukcesem było wydanie singla Don't Stop the Music, który zajęął pozycję trzecią na Hot 100, stając się siódmym singlem w Top 10 i czwartym w Top 5. Singel zajął pozycję pierwszą w wielu krajach, również na United World Chart, sprzedał się w 7,586,000 kopiach, stając się drugim najpopularniejszym singlem Rihanny.
Czwarty singel Hate That I Love You w duecie z Ne-Yo, zajął pozycję siódmą w USA, w większości krajów zajmował pozycję w Top 15-Top 20.
Jesienią 2007 wokalistka rozpoczęła promocję albumu poprzez światową trasę koncertową. Rozpoczęła się ona 12 września 2007 roku, koncerty zostały zaplanowane w Kanadzie i USA oraz prawie całej Europie. Trasa jest znana jako Good Girl Gone Bad Tour i została wydana na DVD 17 czerwca 2008 roku.
Premiera nowego singla Rihanny, Take A Bow miała miejsce w radiu KIIS-FM. Piosenka została stworzona na potrzeby promocji re-edycji jej trzeciego albumu zatytułowanego Good Girl Gone Bad: Reloaded, album został wydany w Stanach Zjednoczonych 17 czerwca 2008 roku. Piosenkarka przeszła do historii Billboard Hot 100 wzbijając się o pięćdziesiąt dwie pozycje czyli z pięćdziesięciu trzech na pierwszą, singlem Take A Bow. Singel dotarł do pozycji pierwszej także w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Irlandii czy na United World Chart. W pozostałych krajach zajmował miejsca w Top5-Top 10. Singel sprzedał się w blisko 5,000,000 kopii.
Później wydano singel w duecie z zespołem Maroon 5, If I Never See Your Face Again który nie odniósł wielkiego sukcesu.
Rihanna w czasie koncertu w 2008
Problematyczne były plotki co do następnego singla. Mówiono, że ma nim zostać znana kompozycja pt. Breakin' Dishes, lub ballada Rehab, były też słuchy o piosence z re-edycji . Rihanna wypowiedziała się dla radia Z100, że następnym singlem promującym re-edycję ma zostać piosenka Disturbia . Utwór zadebiutował w notowaniu Hot 100 na pozycji osiemnastej i w ciągu ośmiu tygodni stał się najpopularniejszym singlem w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszedł do szczytu zajmując pozycję pierwszą , przerywając siedmiotygodniowe panowanie Katy Perry z singlem I Kissed A Girl.
Singel Disturbia odniósł bardzo duży sukces, zajmując wysokie miejsca w Top 5 w wielu krajach. Do tej pory singel sprzedał się w 5,150,000 kopiach, nadal utrzymuje się na wysokiej, szóstej pozycji na United World Chart.
Rihanna wraz z wieloma innymi piosenkarkami nagrała piosenkę charytatywną, Just Stand Up!. Została ona wydana w formacie digital download, 2 września 2008, a pieniądze z jego sprzedaży zostaną przekazane organizacji nazwanej Stand Up to Cancer, która zbiera środki na badania nad rakiem. Wszystkie artystki zaśpiewają piosenkę, trzy dni po wydaniu singla, 5 września. Występ będzie transmitowany jednocześnie na kanale ABC, CBS i NBC.
Ostatnim singlem z albumu została kompozycja Rehab, w której usłyszeć można także głos Justina Timberlake, który pojawia się też w teledysku do piosenki. Aktualnie singel wspinał się po listach przebojów w 2008, zajmując miejsce sześćdziesiąte pierwsze na liście Billboard Hot 100. Z początku ósmy singlem miał być utwór zatytułowany Breakin' Dishes jednak zamieniono go na Rehab z powodu większej popularności piosenki.