Anga Rihanna

Kariera 1

Music of the Sun & A Girl Like Me
Debiutancki album wokalistki zatytułowany Music of the Sun, został wydany 30 sierpnia 2005 roku. Promuje go dancehallowa piosenka Pon de Replay, na singlu wydana dwa dni po premierze albumu. Przyjął się on z wielkim sukcesem zajmując pozycję drugą na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 . Jednak stał on się światowym hitem zajmując wysoką pozycję Top 10 w piętnastu krajach oraz w Top 20 na dwudziestu listach światowych. Piosenkę napisali tacy kompzytorzy jak Carl Sturken, Evan Rogers czy Rihanna, została ona oceniona przez magazyn Rolling Stone jako Dobra mieszanka dancehallu i reggae z syntetycznymi bitami jazzowymi . Drugim singlem z krążka jest piosenka If It's Lovin' That You Want która nie osiągnęła takiego sukcesu jak poprzedni singel gdyż w USA zajęła pozycję trzydziestą szóstą. W Australii, Irlandii i Nowej Zelandii singel utrzymywał się w Top 10 przez co najmniej dwa tygodnie . Pozycję w Top 40 singel zajął w jedenastu krajach. Album Music of the Sun nie miał żadnej promocji prócz dwóch singli dlatego w USA sprzedał się w 500 tysiącach kopii i 2 milionach na całym świecie.
Drugi album Rihanny A Girl Like Me został wydany w kwietniu 2006, osiem miesięcy po premierze jej pierwszego krążka. Pierwszym singlem promującym album jest piosenka SOS, użyta w reklamie dla firmy Nike. Piosenka stała się pierwszym singlem, który zajął na liścieBillboard Hot 100 pozycję #1 , który zadebiutował na pozycji pierwszej na liście Hot Digital Songs. SOS zdobyło pozycję pierwszą w Australii i drugą w UK. Drugim singlem jest utwór Unfaithful do którego słowa do piosenki napisał piosenkarz Ne-Yo. Singel stał się trzecim hitem w Top 10 na listach amerykańskich i brytyjskich . Piosenka We Ride została wybrana na trzeci singel promujący krążek, nie osiągnęła ona sukcesu, gdyż nie zajęła pozycji na liście Billboard Hot 100, zaś w UK zajęła pozycję siedemnastą oraz pierwsze na Billboard Hot Dance Club Play. Czwartym singlem z albumu jest duet z Seanem Paulem z którym zaśpiewała piosenkę Break It Off, który zajął pozycję dziewiontą w USA i dwudziestą pierwszą na liście United World Chart [10]. A Girl Like Me zostało zakupione w USA 1.2 miliona razy, a na całym świecie 3.5 miliona razy .
Ogólnie Rihanna zdobyła jedenaście razy pozycję pierwszą na listach Billboard i osiągnęła wielki sukces na notowaniu Hot Dance Club Play z czterema hitami zatytułowanymi Pon de Replay, SOS, Unfaithful i We Ride. Gdy Rihanna musiała reklamować kosmetyki, nagrała piosenkę Just Be Happy, znaną także jako Happy. Nagrała również duet z Nicole Scherzinger dla reklamy żeńskiego dezodorantu P&G Secret.
Artystka zadebiutowała na ekranie kina w filmie Bring It On: All or Nothing, który miał swoją premierę 8 sierpnia 2006.