Anga Rihanna

Rihanna

Rihanna właściwie Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 w Saint Michael na Barbadosie) - barbadoska wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza popu i r&b.
Biografia:
Wokalistka urodziła się w Saint Michael na Barbadosie, jako córka Barbadosyjczyka Ronalda i Guajanki Moniki Fenty. Ma dwóch młodszych braci którzy nazywają się Rorrey i Rajad. W szkole założyła trio muzyczne z klasowymi znajomymi. W roku 2004 zdobyła tytuł najpiękniejszej uczennicy szkoły Combermere i wystąpiła w szkolnym show muzycznym śpiewając utwór Hero którego oryginalnym wykonawcą jest piosenkarka Mariah Carey.
W wieku piętnastu lat poznała producenta muzycznego Evana Rogersa który razem z Carlem Strukenem, pomógł jej nagrać materiał demo w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce potem podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Def Jam Records.
Robyn zyskała największą popularność dzięki utworom zatytułowanym Pon De Replay, SOS, Unfaithful oraz Umbrella, Don't Stop the Music, Take A Bow i Disturbia . Dostała również nagrodę Grammy wraz z raperem Jay-Z za piosenkę Umbrella.